top of page

Pašam savu Piedzīvojumu?

Bijām patīkami pārsteigti, kad ar mums sazinājās Kintija, ar lūgumu sarīkot piedzīvojumu tieši viņai. No mums, protams, piekrišana ilgi nebija jāgaida. Kintija atzina, ka jau ilgu laiku sekojusi Domas Dabā aktivitātēm un vienmēr ir gribējusi tajās piedalīties, bet līdz šim viņas brīvās dienas un mūsu izsludināto piedzīvojumu norises datumi nav sakrituši. Tā nu ar lielu prieku izstrādājām un realizējām tieši viņas vēlmēm un pieredzei piemērotu notikumu. Ieskaties, kā mums kopā gāja.. pēc Kintijas pašas teiktā - tas esot bijis viens no viņas varenākajiem piedzīvojumiem!

Varbūt arī Tu vēlies šādu vai līdzīgu privāto piedzīvojumu kopā ar Domas Dabā?...Tas ir iespējams! Uz tikšanos!

Svētdiena, 15. aprīlis. Madonas novads, Dzelzavas pagasts. Obzerkalna apkārtne. Dodamies pa traktoru izārdīto ceļu līdz Liedes tiltam. Mūs pavada suns Argo, kā arī putnu koris, kas ir apmeties koku galotnēs. Ceļmalā, starp sūnām, ir redzamas zilās vizbulītes, kas tāpat kā mēs priecājamies par saules siltajiem stariem. Puķītes ar savu sulīgo krāsu aicina mani pietuvoties tām tuvāk. Un es dodos! Kā smaržo! Vai jūti pavasari? Es, jā! Dodos tālāk. Pēc dažiem metriem jau redzam Liedes tiltu. No tā paveras upe ar savu bagātīgo skaistumu – tajā atspīd zilās debesis, mākoņi un koki. Kad Liedes skaistums ir apbrīnots, sākam riktēt laivu, pietuvojamies upes krastam. Ieliekam to upē. Pamājam Argo, viņš dodas mājās. Ierāpjamies laivā. Viss veiksmīgi – mēs divi vien, protams, vēl upe un putnu dziesmas, kas pavada mūs visu ceļu. Vai atpazīsti, kam pieder šī dziesma? Paskaties, kas par saknēm! Ko traktors te brauc? Tik patīkams klusums! Garās niedres ieskauj mūs no abām pusēm, kas ļauj netraucēti izbaudīt mieru. Jā, mieru!

Airējam, airējam un te priekšā bebru apgāztie koki. Šķērslis? Nē! Mums nav! Upe mūs rāmi nes uz priekšu, līkumos nedaudz uzņemam ātrumu un man sirds gavilē, jā, gavilē, jo pirmo reizi dodos braucienā ar laivu tepat pa mūsu vietējo upi, kas met līkumus ne tikai gar mežiem, bet arī gar manu māju. Kad esam jau pietiekami daudz airējuši, rāpjamies ārā no upes, lai iepriecinātu garšas kārpiņas. Mmmm, paskaties, kas mums ir piknika grozā! Mellenes, āboli, kruasāni, saldumi un karsta cidoniju tēja. Tu arī gribi? Nu tad pievienojies!

Kad esam atpūtušies – spēks uzkrāts un D vitamīns no siltās saules uzņemts, turpinām braucienu. Labā, kreisā, labā, kreisā – tā es pie sevis, kad airēju! Helmuts dažu brīdi iesmejas. Laikam par manu “profesionālo” airēšanu. Ik pa brītiņam ļaujam straumei mūs nest uz priekšu. Upe te vienu brīdi plata, plata, tad atkal šaura, aizaugusi. Vārdu sakot, nav garlaicīga! Pēc dažiem kilometriem esam jau sasnieguši mērķi – Dzelzavu! Uh, vai tiešām?! Vai tiešām es...upē ar laivu? Es smaidu, es tiešām smaidu. Nespēju aprakstīt emocijas, kuras man sagādāja DOMAS DABĀ autors un piedzīvojumu meklētājs Helmuts! Paldies Tev par superforšo piedzīvojumu! Tik labi sen nebiju atpūtusies – daba un manas domas! Iesaku ikvienam mest slinkumu pie malas un doties kopā ar Helmutu ķert mirkļus dabā! Galvenais, ka tas ir tepat, mūsu pašu skaistajā Latvijas Dabā! Tu iegūsi superduper garastāvokli, jaunus draugus un skaistas bildītes Dabā! Tiekamies! Es jau krāmēju somu, lai ar labu omu, dabā iegūtu perfektu domu!

K. Andersone


bottom of page